גור שעושה צרכים בבית

שלום,

יש לי גור שנמצא אצלנו מגיל חודש וחצי בהתחלה הוא היה כלב חופשי שמטייל בכל הבית עושה צרכים בכל פינה של הבית לפני כחודש וחצי קראתי באתר על הגבלת מרחב של הכלב ילמד לעשות צרכים בפינה המובחרת שזה המרפסת כך נהגנו כך במשל חודש וזה עבד אבל כעת מזה שבוע הכלב עושה צרכים בבית ולא במרפסת אני כבר מיואשת מה לעשות????

תודה,

אתי

3 מחשבות על “גור שעושה צרכים בבית”

 1. אתי,
  יש הרבה אפשרויות לפיתרון אבל זה מאוד תלוי בגור ובסביבה בה הוא חי. ממליץ לכם להזמין איש מקצוע שיראה אתכם ואת הגור וימליץ לכם איך להגיע לכלב ששומר על הניקיון תוך התחשבות במה שהוא/היא איבחן.
  לא להתיאש

  בהצלחה,

  אלון

 2. היי,
  יש לנו גור פומרניאן בן 4 חודשים, מנסים לחנך אותו לצרכים ע"י גדר אילוף, צ'ופר כאשר הוא עושה צרכים בחוץ וכו'.
  אבל יש פעמים שאנחנו יכולים לטייל איתו בחוץ שעותתתת… (בין שעה לשעתיים) והוא לא יעשה צרכים ורק כשנגיע הביתה, אז פתאום "ייזכר" ויעשה בבית.. דבר זה מאוד מתסכל אותנו. יש דרך לגרום לו להבין לאאא לעשות בבית?
  ועוד שאלה- במידה ונשים לו עיתונים בתוך גדר האילוף, הוא לא יאכל אותם\יקרע אותם?

  תודה!

 3. חן,
  הוא מעדיף לעשות בבית. ברוב המקרים זה נובע מחוסר ביטחון בחוץ במיוחד חשש מכלבים אחרים. לפעמים זה גם קשור להעדפה של מצע. הפיתרון: העלאת הביטחון בחוץ ושיפור הסוציאליזציה שלו עם כלבים אחרים על יד מפגשים רבים (שכייפים לו) עם כלבים במיוחד גורים. כמו כן הוצאת אנרגיה מזרזת צרכים אז תתישו אותו בטיולים או לפניהם. חשוב חשוב לא לכעוס עליו כשהוא עושה בבית כי אז הוא מקשר את נוכחותנו לאיסור עשיית צרכים והוא יעדיף לא לעשות לידינו ובטיול הוא תמיד לידינו. לא להתיאש, זה יסתדר !
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top