גורה שבוכה בלילה וקורעת את הפד

שלום,
מצטערת מראש על האורך 🙂
אימצנו גורה מצער בעלי חיים לפני כחודש, היום בת 11-12 שבועות, אחרי חיסון ראשון של משושה, מחכים לחיסון השני.
הבאנו את הגורה בכוונה בחגים כדי שנוכל להיות איתה בהתחלה כמה שיותר. בשלושה שבועות האחרונים היינו איתה רוב היום, למעט 3 שעות ביום (כדי שתתחיל להתרגל). למדה דיי מהר לעשות את הצרכים על פד ששמנו ליד הדלת כניסה, וישנה בכלוב אילוף ששמנו בסלון – בהתחלה התעוררה פעמיים בלילה ואחרי שבוע כבר ישנה לילה שלם. בימים האחרונים חזרנו לשגרה בעבודה והיא נמצאת לבד מ9 עד 4 (בצהריים קופצים לחצי שעה לתת אוכל ולעשות צרכים), ויש הרגשה שמתחילה "למרוד" – לא עושה יותר צרכים על הפד, להיפך, קורעת אותו לגזרים כך שלא היתה לנו ברירה אלא לוותר על הפד. בנוסף אחרי יותר משבועיים שישנה לילה שלם ולא יללה כשסגרנו את האור והלכנו לישון, התחילה ליילל כשסוגרים אותה בכלוב בסלון בלילה, וגם מתעוררת פעמיים בלילה בצרחות ולא נרדמת עד שיושבים על ידה בכלוב סגור עד שנרדמת. הלילה נאלצתי לישון בסלון ליד הכלוב רק כדי שתפסיק ליילל.
בבוקר אנחנו נמצאים איתה מ7 עד 9, אוכלים משחקים, וגם בערב מפגישים אותה עם כלבים של ההורים בבית (מחוסנים) כדי שתוציא קצת אנרגיות ועדיין מרגיש שהיא לא מספיק עייפה. אנחנו שוקלים למרות איסור של הוטרינר לא להוציא אותה עד החיסון השני, דווקא כן לסיבוב בשכונה (כמובן להרחיק מכלבים וצרכים למינהם) רק כדי שתוציא קצת אנרגיות ותתחיל לעשות צרכים בחוץ. יכול להיות שזאת הבעיה שהיא מורדת? מה עוד אפשר לעשות?
תודה!
יסמין

1 מחשבה על “גורה שבוכה בלילה וקורעת את הפד”

 1. יסמין,
  כלבים לא "מורדים". כמה הערות:
  – הבכי בלילה הוא כי קשה לה להיפרד מכם. הבעייה אינה הכלוב אלא ההישארות לבד. ייתכן והמצב שפתאום נשארת לבד כל היום מגבירה את הקושי שלה
  – ממליץ לשים את הכלוב קרוב אליכם לכמה ימים עד שתישן טוב ובהדרגה תתחילו להרחיק עד שיחזור לסלון. קצב ההתקדמות תלוי בה.
  – הרס הפדים הוא התנהגות גורית רגילה. היא פשוט גדלה. אני בכל מקרה לא בעד פדים, סתם שלב מיותר.
  – ממליץ יותר הוצאת אנרגיה במיוחד אחר הצהריים ערב וגם לאחר את ארוחת הערב לחצי שעה לפני השינה
  – אני בעד להוציא אותה החוצה תוך שמירה על כללי הזהירות. אין בעייה שתפגוש כלבים אם אינם משוטטים. כל הכלבים מחוסנים.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top