גורה שנושכת ילד בן 3 ברגליים

היי אלון,
יש לנו מלטזית מקסימה וחכמה בת 4 חודשים. 2 שאלות לי אליך מצטערת שזה ארוך מידי…
1. היא די ממושמעת וקולטת יחסית מהר. כבר יודעת את הפקודה בואי הנה ושבי. אך לצערי אם יש משהו שתופס את תשומת הלב שלה (כמו משחק עם כלבים אחרים) היא לא כל כך מקשיבה לי. איך לגרום לה להקשיב לי תמיד?
2. השאלה הכי חשובה. יש לי ילדים קטנים בבית בן 3 ובן 4. שניהם מקסימים איתה הבעיה מתחילה כשהיא מגיעה לנשוך להם את הרגליים. בן ה4 כבר למד להסתדר איתה ולא מפחד אבל בן ה3 מתחיל לדפוק עם הרגליים על הריצפה לצעוק ולבכות ולא עוזר כלום ממה שאנחנו מלמדים אותו לעשות כמו להתיישב על הרצפה לדבר אליה בטון רגוע להפסיק לצעוק ולהפסיק להזיז רגליים וידיים.. מה שגורם לה לתקוף יותר.. הבעיה היא שהיא כנראה קלטה שהוא החוליה החלשה ועכשיו היא כבר ישר תוקפת אותו כשהיא רואה אותו.. רק אם הוא יושב על הרצפה היא רגועה ונותנת לו ללטף אותה ומלקקת אותו.. הבעיה שהוא לא מוכן ללכת לידה ולכן כל פעם אנחנו צריכים להחזיר אותה לגדר כדי שיתהלך חופשי.. מה עושים?
תודה,
שירלי

1 מחשבה על “גורה שנושכת ילד בן 3 ברגליים”

 1. אלון גלעד

  שירלי,
  ללמד גור לבוא בכל מצב דורש לימטד הדרגתי ולא לדרוש ממנו להתגבר על גרויים חזקים מיד.
  לגבי הנשיכות של הילד הקטן, צריך ללמד את שניהם תבניות משחק ואינטרקציה אחרות. בעיקר משחקים בהם משתמשים באביזר בד רך והיא רודפת ונושכת אותו. מאוד ממליץ לכם להיעזר במאלף/מאלפת שידריכו אתכם הדרכה המתאימה לגורה ולמשפחה לטיפול בשתי הבעיות.
  אשמח להמליץ לכם על מישהו מאזור מגורגם.
  בהצלחה,
  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top