גור שתקף אותי כשניסיתי לקחת לו משהו

היי אלון ,
יש לי כלב יורקשייר מעורב עם שנאוצר בן 8 חודשים
עכשיו בדרך כלל הכלב בסדר גמור מתנהג כמו שצריך ולא עושה צרכים בבית ולא תוקפני , אבל מידי פעם כמו בפעם האחרונה הוא לקח צדפה שהייתה על הריצפה באיזה כלי וברגע שבאתי אליו הוא ישר ברח מתחת לספה וברגע שהתקרבתי אליו הוא תקף אותי ופצע אותי בכף יד , מה אפשר לעשות איתו אשמח לעצות
מה שעשיתי באותו רגע זה אמרתי לא אסור נתתי לו מכה על האף ושלחתי אותו ל "מקום" שלו ששם הוא ישב במשך כשעה , ובכללי הוא כל הזמן מחפש דברים ללעוס בבית למרות שיש לו צעצועים כל הזמן גונב גרביים תחתונים נעליים דברים מהזבל במקלחת ושטויות יש פתרון איך להתנהג איתו ?

תודה רבה 🙂

תודה,
איתי

1 מחשבה על “גור שתקף אותי כשניסיתי לקחת לו משהו”

 1. איתי,
  התגובה שלך רק תהפוך אותו ליותר תוקפן ותקלקל את היחסים ביניכם. צריך להבין שהוא שומר על משהו ש"שווה" מבחינתו כי הוא יודע שננסה לקחת לו. ברגע שאנו רודפים אחריו ולוקחים לו משהו בניגוד לרצונו ההתנהגות הרכושנית תתגבר כיון שההנחה שלו שננסה לקחת לו את ה"אוצר" בכח מתממשת.
  לעולם לא נוציא לכלב משהו בכח מהפה למעט במקרה שמסכן את חייו. צריך ללמד אותו לשחרר דברים מהפה ולא להוציא לו בכח. תציע לו משהו "יותר שווה" (מבחינתו), לדוגמא חטיף, ותעשו "החלפה". עדיף להיעזר באיש מקצוע על מנת שיעזור לכם ללמד אותו לשחרר.
  לגבי הלעיסות של חפצים – צריך יותר פעילות איתנו וכמו כן לספק לו דברים "לגיטימיים" לכירסום כמו קונג/עצמות. בנוסף – ללמד אותו "לעזוב" כלומר לא להכניס לפה דברים ללא אישור שלנו.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top