גורה עם בעיות צרכים, נביחות ושריטות

הי,
יש לנו גורה בת כ-10 חודשים מעורבת שאימצנו מצער בע"ח. היא מתוקה מאד אבל אנרגטית בצורה שמקשה מאד על החיים. כך למשל, היא רצה בבית הלוך ושוב, שורטת דלתות, מפריעה לנו לאכול, וכשאנחנו קושרים אותה בחוץ (היא כמעט מבקשת את זה במילים), היא נובחת בלי סיבה נראית לעין. כמו כן, לאחרונה היא הפסיקה לעשות צרכים בבית אבל היא גם לא עושה בטיולים. למעשה, היא עושה רק בגינה במקום בו היא קשורה. איך אפשר לחנך אותה באופן כללי – לגרום לה לא לשרוט דלתות? לעשות צרכים בטיולים? אנא תשובתך המקצועית!!
תודה ,
רונית

1 מחשבה על “גורה עם בעיות צרכים, נביחות ושריטות”

 1. אלון גלעד

  רונית,
  צרכים בחוץ – ברוב המקרים הבעיה היא חוסר ביטחון. על מנת לעשות צרכים בחוץ היא צריכה להרגיש בטוח. ראי מאמר שכתבתי בנושא. הפיתרון – הרבה טיולים בחוץ ובמיוחד מפגשים עם כלבים ומצד שני לנסות להימנע לשחרר אותה בגינה על מנת שתעשה צרכים.
  נביחות כשקושרים אותה – יכולות להיות סיבות רבות אבל הפיתרון הוא כמובן לא להגיע למצב שצריך לקשור אותה. גם לגבי ההשתוללות בתוך הבית – נראה שמה שחסר זה חינוך בסיסי ויתכן גם שהיא צריכה יותר פעילות והוצאת אנרגיה ממה שהיא מקבלת. אני מאוד ממליץ לכם להזמין הביתה איש מקצוע שיראה אתכם ואת הגורה וייתן לכם הדרכה בסיסית איך ללמד את הגורה מה ההתנהגות הרצויה. ראו מאמר – הבסיסלחינוך כלב, העיקרון – לחזק התנהגות טובה ולהתעלם/להסיט התנהגות לא רצויה.
  בהצלחה,

  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top