גור חדש – צרכים ואוכל

שלום לך,
לפני יומיים קנינו גור פומריאן בן 7 חודשים. בבית הקודם היה גמול ועשה צרכים רק בחוץ. אצלינו ביום ובלילה הראשונים עשה בחוץ אך בלילה השני עשה בבית גם צואה וגם פיפי במספר מקומות. הוא משוחרר חופשי בבית מאחר ונאמר לנו שהוא כבר מחונך לניקיון.
מה ניתן לעשות כדי שלא יעשה את הצרכים שוב בבית במשך הלילה. כעת אני בחופשה ואני צמודה אליו במשך היום. כשאחזור לעבודה בעוד כחודש, מה עלי לעשות כדי שלא יעשה את הצרכים במשך היעדרותי מהבית.
שאלה נוספת בקשר למזון. אתמול הגשתי לכלב את צלחת המזון פעמיים והוא לא רצה לאכול בעצמו ולכן האכלתי אותו מתוך ידי והוא אכל יפה. האם עלי להאכילו או פשוט להניח לפניו את צלחת האוכל פעמיים ביום למשך זמן מסוים ושיוכל כמה שרוצה בעצמו?
הכלב מאוד חמוד והייתי רוצה להצליח בגידולו.
לקחנו אותו כי הסתמכנו על דברי המגדל הקודם שאמר שהוא מחונך לעשות צרכיו בחוץ ביום ובלילה.
אודה לך על תשובתך בהקדם,
שרה

3 מחשבות על “גור חדש – צרכים ואוכל”

 1. אלון גלעד

  שרה,
  תתחדשו. לגבי הצרכים: לא הייתי מסיק מסקנות על פי לילה אחד שהיה פיספוס. במידה וזה נמשך – צריך להבין האם זה נובע מאי יכולת התאפקות או סתם הרגל. במידה וזה הרגל – חינוך לצרכים בדומה לגור. ממליץ להיעזר באיש מקצוע.
  לגבי האוכל: אין בעייה שיאכל מהיד אבל לא להפוך את זה לתלות. תבדקו שאין לו בעייה/פחד מהצלחת – יש כלבים שסוגים שונים של צלחות מפחידים אותם ולכן לא יאכלו מהם. נסו לשים משהו מאוד טעים (נקניק) בתוך הצלחת ותראו האם יאכל.
  בהצלחה,
  אלון

 2. אלון שלום,
  תודה על תגובתך לשאלותי.
  בלילות הבאים הכלבלב לא עשה את צרכיו בבית. קשרתי אותו בחדר השינה לידי והוא ישן מתחת למיטתי. לא הסכים להיות קשור באיזור מרוחק ממני. כמה שעות יכול גור שפיץ פומריאן בן 7 וחצי חודשים להתאפק וכמה פעמים ביום עליו לאכול? הוא אוכל כמויות קטנות של מזון שקניתי אצל הוטרינר לגורים. איך אדע אם אוכל מספיק?
  אני בחופשה עד תחילת ספטמבר וארצה להרגילו להשאר בבית כשאשוב לעבודה.
  התחלתי להשאירו תחילה לפרקי זמן של שעה, קשור ליד מיטתו עם ארנב פרווה שאוהב ועצם טעימה של כלבים שמקבל רק כשאני יוצאת מהבית. האם אני נוהגת נכון? אצטרך להשאירו בבית 8 שעות כשאצא לעבודה והוא יהיה אז בן 8 וחצי חודשים.
  האם הוא יוכל להישאר בבית למשך פרק זמן זה? האם יצטרך להיות קשור או חופשי בבית?
  עלי לציין שהדירה גדולה וכשעשה את צרכיו עשה אותם בחלק הדירה המרוחק מחדר השינה שלי בו ישן כשלא היה קשור.
  אודה לך על תשובתך
  בברכה,
  שרה

 3. אלון גלעד

  שירה,
  גור בגילו אמור להיות מסוגל להתאפק 8 שעות במידה ואין בעיות בריאותיות.
  לגבי האוכל – במידה והוא פעיל וחברותי יש להניח שהוא אוכל מספיק.
  הרגלה להישאר לבד היא מאוד חשובה וההדרגתיות שבה את נוהגת נכונה. ממליץ לך לצלם אותו בוידאו כשנשאר לבד על מנת לראות האם הוא לחוץ או רגוע. זה שבלילה הוא מסכים להיות רק לידך יכול להצביע על קושי בפרידה.
  לגבי הקשירה – אני מעדיף לא לקשור כלב אלא לתחם אותו (גדר גורים, כלוב רשת) באזור שלו במקום. כמובן שזה דורש הרגלה נכונה.
  בהדרגה "נסי" אותו והשאירי אותו חופשי, תחילה בלילה. במידה והוא בסדר אפשר לסמוך עליו יותר. בסופו של דבר כלב לא צריך להיות תחום/קשור וצריך להיות חופשי בביתו. אפשר כמובן לסגור את דלתות כל החדרים על מנת להקל.
  בהצלחה,
  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top