השארת גור לבד במשך היום

שלום,

אנחנו רוצים לאמץ גור בן כארבעה חודשים. אחת השאלות שלנו היא האם ניתן להשאיר אותו לבד בבית (באזור תחום) לכ8 שעות כשכולם בעבודה ובלימודים? והאם זה לא יפגע בחינוך שלו לעשיית צרכים בחוץ (כי לא תהיה לו ברירה כי הוא לא יכול להתאפק)?
תודה רבה,

טל

3 מחשבות על “השארת גור לבד במשך היום”

 1. אלון גלעד

  טל,
  השארת גור לזמן כל כך ארוך לבד אינה מומלצת לא רק בגלל ענין הצרכים אלא גם מבחינת חוסר פעילות, הוצאת מרץ והצורך שלו בחברה. רצוי למצוא מישהו (נער/נערה שכן/שכנה) שיוכל לבוא בצהריים להוציא אותו לטיול ולשחק איתו. במידה וזה לא מתאפשר תקפידו על כמה כללים בסיסיים:
  – כיון שייתכן שהוא לא יוכל להתאפק 8 שעות, על השטח המתוחם להיות מספיק גדול בכדי שיהיה לו אזור מרבץ ואיזור שבו יוכל לעשות את צרכיו מבלי שיאלץ לרבוץ עליהם. בקיצור מומלץ להשתמש בגדר גורים ולא בתא הטסה.
  – בבוקר להוציא אותו לטיול ארוך יחסית ולא רק טיול צרכים. המטרה – לתת לו אפשרות להוציא מרץ וגם שתהיה לו אינטרקציה טובה איתנו (משחקים וכו')
  – להשאיר לו תעסוקה: קונג, טבעת עצם בקר (מח עצם) וצעצועים שהוא אוהב לשחק איתם. חשוב שהוא יקשר את זה שהוא נשאר לבד למשהו נוסף שנעים לו וכמובן זה גם יספק לו תעסוקה.
  – להעלות בהדרגה את הזמן בו הוא לבד, כלומר לא להשאיר אותו 8 שעות מהתחלה אלא לתרגל אותו להישאר לבד לזמנים הולכים וגדלים.

  מעבר לזה כל הכבוד על המחשבה קדימה ושיהיה לכם בהצלחה,

  אלון

 2. תודה רבה על התגובה המהירה. שאלה נוספת בהמשך – האם כדאי לקחת אלינו כלבה נוספת בת 3.5 לכשבוע (הבעלים נוסעים לחו"ל) שתארח לגור חברה כשלא יהיה אף אחד בבית במהלך היום, או שזה עלול רק ליצור נזק?

 3. אלון גלעד

  טל,
  אם הגור והכלבה מכירים אחד את השני וכבר שהו לפרקי זמן ארוכים יחד (אצלכם בבית) בעבר – אז אין בעיה. אם הם נפגשו רק מספר פעמים ואף פעם לא נשארו לבד אצלכם לא הייתי עושה זאת. על הכלבה להכיר אותכם ואת הבית טוב ולהרגיש בו בנוח ובנוסף שני הכלבים צריכים להרגיש בנוח אחד עם השני אצלכם בבית.
  מקווה שעזרתי,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top