הרגלה של כלב עם בעיות פרידה לבית חדש

שלום,
פרדי כלב בן 11. הוא באומנה. אצלי כשנה מטעם ירושלים אוהבת חיות.בהסטוריה שלו עבר שני בעלים.אחד שנה לאחר אצל בעלים אחר תשע שנים ואז הוחזר לעמותה להשאר אצלי. כעת מצאנו לו בית חדש. איך להרגיל אותו לבעלים החדשים.אני רוצה לעשות זאת בהדרגה במספר מפגשים עד שירגיש טוב בבית החדש. הוא כלב עם אופי מנומס שקט סבלני נובח רק כשמישהו עובר במדרגות. בעיה אקוטית .אם הוא רואה שאני הולכת לעזוב אותו הוא מתחיל לרעוד כמו פרקינסון זה שובר אותי ואז אני לוקחת אותו איתי כמעט כל היום. הוא מעדיף להשאר ברכב מאשר להשאר בבית. תודה אלון מיכל חברה של ריטה . אגב בבית החדש הוא ישאר לבד עד המוכרים שהילדות חוזרות מבית הספר. במפגש הכרות הוא מיד הלך עם הבעלים לטיול ושמח לשחק עם הבנות.כמו כן איך ללמד אותו לא לקפוץ על בני הבית כשהם חוזרים.
תודה,
מיכל

3 מחשבות על “הרגלה של כלב עם בעיות פרידה לבית חדש”

 1. מיכל,
  מניסיוני כלבים עם קשיי פרידה/חרדות נטישה "יאמצו" את הבעלים החדשים כמי שאסור להיפרד ממנו. כלומר הבעיה אינה המעבר לבית אחר (בהנחה שיזכה שם לאהבה וטיפול מסור) אלא חרדת הנטישה שדורשת טיפול.
  בהצלחה,
  אלון

 2. מיכל טלאמיר

  איך מתבטאת חרדת נטישה. מה צריך הבעלים החדש להקפיד כדי שזה יסתדר

 3. מיכל,
  יש דרגות שונות של קשיי פרידה וחרדה. הסימפטום שתיארת של רעידות מעידות על פניו של חרדה חזקה, אבל יש צורך באיבחון יותר מדויק. דרכי הטיפול מורכבות ומגוונות מאוד תלוי במקרה.
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top