איך גורמים לשני כלבים מבוגרים להסתדר?

שלום אלון,
קודם כל – תודה רבה על הפורום המבורך הזה!

ועכשיו לבעייתי: לפני כחמישה ימים הבאנו הביתה כלב פיקינז כבן 11 מאימוץ, לאחר שננטש פעמיים בחייו. בבית יש לנו כבר כלבה – שאיתנו מגיל שלושה חודשים- מסוג יורקשייר מעורב עם פיקינז. כנגד הציפיות הכלבה קיבלה את הכלב החדש יפה באופן יחסי, לעומת זאת דווקא הכלב החדש מתנהג לכלבה בתוקפנות – לדוגמא: דוחף אותה ועולה עליה כאשר אנחנו חוזרים הביתה כדיי להגיע אלינו קודם, או כשהכלבה לוקחת צעצוע הכלב נוהם עליה והיא מהפחד שומטת אותו והולכת הצידה. אני מאד דואגת לכלבה שלי, שלא תרגיש דחויה בבית שלה, אך מנגד ברור לי שלא אחזיר את הכלב החדש לצער בעלי חיים. מאד הייתי שמחה לדעת מה אוכל לעשות כדיי לגרום לו לקבל אותה ולהיות פחות תוקפני כלפיה. קראתי כאן שאלות קודמות אך רובן היו בשילוב בין כלב מבוגר לכלב צעיר.

תודה רבה ושבוע טוב,
מיכל

1 מחשבה על “איך גורמים לשני כלבים מבוגרים להסתדר?”

 1. מיכל,
  באינטרקציה ביניהם עדיף לא להתערב כל עוד אין סכנה לאחד מהם. לעומת זאת, בכל אינטרקציה איתנו או בדברים שאנו יוזמים כדאי לתת לשניהם חוויה נעימה ולנצל זאת על מנת לשפר את ההתנהגות של הכלב החדש ולתת ביטחון לכלבה הותיקה. דוגמאות:
  – לתת להם את האוכל מהיד שלנו לשני הכלבים לסרוגין. לא לתת לכלב החדש את האוכל כל עוד הוא משתולל. לבקש משניהם לשבת ולהיות רגועים. אפשר להתחיל תחילה לעשות זאת כל אחד בנפרד ואחר כך ביחד. הרעיון הוא ללמד את הכלב החדש שמשתלם לו להיות רגוע במקום להתעסק עם הכלבה השניה. לבנות דפוס התנהגות חדש.
  – כשאנו מגיעים הביתה לתת לשניהם משהו שהם אוהבים (חטיף, לזרוק כדור או כל צעעצוע אחר וכו').
  – לנסות למצוא ולעודד משחק משותף. לדוגמא משיכה של חבל/בד (כל אחד בצד אחר) וכו'

  במידה וזה לא מתקדם, ממליץ להזמין איש מקצוע שיראה את הכלבים בביתכם וידריך אתכם בהתאם למה שהוא רואה.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top