שאלות על רועה גרמני שאימצנו

היי אלון,

לפני כחודש מצאתי כלב רועה גרמני בן חצי שנה בחצר של דודתי. לא היה לו שבב ואף אחד לא חיפש אותו אז החלטנו לאמץ אותו. במהלך היציאות לטיולים עם הכלב שמתי לב שהכלב לא כל כך חברותי לכלבים אחרים ובעיקר לחתולים. הטיולים איתו הפכו לקשים מכיון שהוא מחפש איפה יש חתולים בשביל לרדוף אחריהם, או כשהוא רואה כלבים אחרים הוא בכוח רב מנסה להתקרב אליהם ואז מתחיל לנבוח עליהם ולחשוף שיניים. מצד אחד אני מבינה שהוא רוצה לשחק אבל מצד שני לא רוצה שהוא יתקוף בעל חיים אחר. עוד לא הצלחתי להבין אם הוא זה שמתחיל בניסיון לתקוף או שהוא בהתגוננות מהכלבים האחרים שמאיימים עליו. אינני יודעת כיצד לגרום לו להפסיק. אני אומרת לו ״לא״ בקול תקיף אך זה עדיין מאוד קשה כי הגירוי גובר על המשמעת שלו אלי. אני מנסה למשוך אותו לכיוון אחר שבו אולי הוא יאבד קשר עין עם הכלב אך הוא כמעט במשקל שלי ועם הכוח שלו זה מאוד קשה. אשמח אם תוכל לייעץ לי מה לעשות..
ושאלה נוספת: אנחנו גרים בדירה, ורוב הזמן הוא קשור בתוך הבית מכיוון שהוא הרבה פעמים מנסה לנשוך דברים בבית או נושך אותנו (נשיכות לא כואבות) כבקשה לתשומת לב. האם זה נכון לגדל כלב בגודל כזה ומסוג כזה בדירה? והאם זה נכון להוציא אותו למרפסת בכל פעם שעושה משהו לא בסדר?
תודה מראש,

עדי

1 מחשבה על “שאלות על רועה גרמני שאימצנו”

 1. עדי,
  ברכות על האימוץ. לגבי הטיולים בחוץ – צריך לעבוד איתו על פוקוס על הנוהג ויצירת עיניין בנו ופחות בסביבה. בנוסף ממליץ לך להזמין איש מקצוע שיאבחן מה הסיבה שהוא משתולל: האם מפחד/תוקפנות או כי הוא רוצה לשחק. בכל מקרה מאוד לא טוב לגדל אותו בלי שיש לו מגע עם כלבים אחרים.
  לגבי השאלה השניה: לא מומלץ לקשור כלב, זה יכול להיות לו מסוכן. את הבעיות שבגללן אתם קושרים אותו צריך לפתור וכך להימנע מהקשירה. עד שזה ייפתר עדיף לשים אותו בחדר או בתיחום אחר ששם אין לו מה להרוס. אין טעם להעניש אותו, כפי שאת רואה זה לא עוזר. מה שצריך זה ללמד אותו התנהגות אלטרנטיבית ונשמע לי שהוא גם צריך הרבה יותר הוצאת אנרגיה ממה שאתם מאפשרים לו.
  בהצלחה,
  אלון
  בהצלחה,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top