מאי 182016
 
שלום אלון שמעתי עליך דברים נפלאים והמון המלצות.
אני פונה אליך מתוך יאוש, בעלי ואני אימצנו מתנו לחיות לחיות כלבה חששנית בת שנה וחודשיים ששמה חופש(כיום פריי) לפני שבועיים.  פריי מאוד נפתחה אליי  ולבעלי פחות והוא קצת מיאוש מזה, הוא מדבר אליה כל הזמן מנסה להתקרב – היא פשוט לא נפתחת אליו אך אני יודעת שהזמן יעשה את שלו .
הבעיה העיקרית שמקשה אלינו שפריי פשוט לא עושה צרכים בחוץ. אנחנו מוציאים אותה 3 פעמים ביום – היא מרחרחת , בודקת ועד שנראה שהיא באה לעשות היא פשוט מסתכלת עלינו וממשיכה הלאה. התחלנו לפני כשבוע וחצי לקשור אותה קצר בבית כשאנחנו לא נמצאים כדי שלא יהיה לה מקום לעשות את הצרכים אבל זה לא עוזר- כשאנחנו מוצאים אותה  היא חוזרת הביתה מהטיול וישר רצה למרפסת לעשות את הצרכים. אנחנו כועסים באותו רגע ונוזפים.
 מצאתי גן של כלבים מגודר ליד הבית שאני משחררת אותה שם ורק שם כשהיא משוחררת וחופשיה היא עושה את הצרכים כשהיא רחוקה מאיתנו. אנחנו מאוד אוהבים אותה ויודעים שאם נחזיר אותה לכלביה רוב הסיכויים שלא יאמצו אותה מהחששנות שלה והפחדנות. יש לי ניסיון עשיר עם כלבים- כל חיי גדלתי עם כלבים אבל לבעלי זה הכלב הראשון והוא מאוד מיואש. אני לא מוצאת פיתרון לבעיה למרות שאני מנסה הכל.  אשמח אם  תייעץ לי מה לעשות מנסיונך העשיר.
תודה מראש, הדר

 

  One Response to “כלבה שלא עושה צרכים בחוץ”

 1. הדר,
  כל הכבוד על האימוץ וההשקעה – זה לא מובן מאליו. על פי מה שאת מספרת נראה לי שהיא חוששת לעשות לידכם. הסיבה היא שכשהיא עושה (בבית) אתם כועסים עליה. מבחינתה – אסור לי לעשות ליד אבא ואמא כי הם יכעסו עלי. ואז כשאתם יוצאים איתה והיא קרובה אליכם – היא תחשוש. מאן, שההנחיה הראשונה היא להיות אדישים לחלוטין כשהיא עושה בבית/במרפסת. פשוט לנקות בזמנכם החופשי.
  מעבר לזה ייתכן שכיון שהיא חששנית היא עדיין לא מרגישה בטוח מספיק בחוץ ולכן לא עושה. השתדלו ללכת באזורים או זמנים שקטים מבחינת התנועה של אנשים/רכבים/כלבים ולפחות עד שתתחיל לעשות תלכו באותו מסלול על מנת להגדיל לה את הביטחון העצמי.
  ממליץ לכם (לפחות בסוף שבוע כשיש לכם יותר זמן) לעשות איתה טיולים ארוכים עם הוצאת אנרגיה. כמו כן – תשתמשו ברצועה ארוכה יחסית על מנת שתוכל להתרחק מכם כשעושה את הצרכים. כמובן לשבח אותה כשהיא עושה.
  אני מאמין שאם תבצעו את ההמלצות שלי לא ייקח הרבה זמן וזה יקרה.
  תודה על המחמאות ובהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)