כלבה שעושה צרכים על השמיכה שלה

היי אלון!
אני ובת זוגתי אימצנו כלבה מקסימה, לפני כשלושה חודשים ממכלאה. בהתחלה היא הייתה מפוחדת מאוד וכנועה, כיום לאחר המון השקעה בסדר היום שלה,חום, אהבה וגינות כלבים… היא כלבה אקטיבית, מתקשרת ומלאה בשמחת חיים.
רק בעיה אחת נותרה בעשיית הצרכים, הכלבה הורגלה לצרכים בחוץ ואנו מטיילים איתה 4-5 פעמים ביום, אך לפעמים ללא כל התראה (גם כחצי שעה לאחר שחזרה מטיול) היא מטילה את צרכיה בבית. לא סתם בבית, במקום השינה שלה על השמיכה.
ניסינו להעביר אותה מקום והדבר החזיק מעולה למשך כחודש עד שלפני יומיים היא שבה לסורה… ומידי כמה שעות משאירה לנו הפתעה על השמיכה שעליה ישנה.
אנחנו די מיואשים.. נשמח לעצה או רק הסבר לתופעה.
תודה רבה!!
אלדר

3 מחשבות על “כלבה שעושה צרכים על השמיכה שלה”

 1. אלדר,
  כל הכבוד על האימוץ. לא ציינתם האם מדובר בפיפי או קקי. מניח שפיפי. השערה ראשונה היא שקשה לה להתאפק אבל היא מתבישת להשאיר "שלולית" בתוך הבית ולכן מחפשת משטח שיספוג את השתן. לכן כדאי לוודא שאין בעיה רפואית של אי יכולת התאפקות (למשל כתוצאה מדלקת בדרכי השטן). בהנחה שזו לא הבעיה – ייתכן שזה מין סוג של סימון (מוזר אמנם, שתעשה זאת על השמיכה שלה). במקרה כזה הייתי מעלים את את השמיכה וראוה מה קורה.
  בהצלחה,
  אלון

 2. אלון קודם כל תודה רבה על התגובה המהירה, זה לא מובן מאליו.
  שנית, שכחתי לציין כי הכלבה בת כ- 8 חודשים, ומבחינת הצרכים, מדובר גם בקאקי וגם בשתן.
  בכל מקרה גם כשניסינו לקחת ה את השמיכה, היא עשתה את הצרכים על הרצפה.
  הנושא המוזר פה, שאין איזשהו דפוס קבוע או טריגר, זה קורה בלי קשר לסיטואציה, גם כשאנחנו בבית וגם כשלא, פתאום זה יכול לא לקרות חודש ופתאום משום מקום שוב.
  יש לך מושג ממה זה יכול לנבוע?

  שוב תודה כמובן!!

 3. הסיבה הכי סבירה – היא גדלה בכלביה ולא בבית. הרבה פעמים כיון שלא מוציאים את הכלבים מספיק פעמים (במיוחד לגורים) הם עושים (מחוסר ברירה) את צרכיהם בכלוב בו הם רובצים. במקרים מסוימים זה יוצר הרגל שלא כל כך פשוט להשתחרר ממנו. המלצות:
  – השגחה צמודה כשאתם בבית. ברגע שאתם רואים שהיא ניגשת לעשות – להוציא אותה החוצה.
  – אתם יכולים להשתמש ברצועה שלה לצורך ההשגחה (כשאתם עסוקים, כשתהיה לידכם)
  – לנקות את הצרכים עם תערובת של חומץ ומים.
  – להאכיל בתפזורת על הריצפה ב"מקומות המועדים"
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top