כלב שהחל לעשות פיפי בבית

 אלון שלום,
לפני כשלושה חודשים אימצנו כלב בישון פריזה בן שנה וחצי. לציין, כי הכלב גדל לאורך כל חייו עם אמו בבית מטפח ואוהב. נמסר משום שבחודשים האחרונים החלו "בעיות" בינו ובין אמו, היא החלה לדחות אותו ולהראות סימני מצוקה וסטרס.
הוא באמת כלב יפהפיה ומקסים ואנחנו אוהבים אותו מאוד. נראה כי התאקלם אצלנו היטב ונראה שמח ומאושר.
הבעיה היא שכשבועיים לאחר הגעתו (מיד לאחר ביקור אצל וטרינר וקבלת חיסון) הוא החל לעשות את צרכיו בבית, בעיקר שתן אך מידי פעם גם צואה. הוא עושה זאת תמיד באותו מקום – קרוב לצלחת האוכל שלו. הוא מוודא שאנחנו לא רואים אותו ויכול לעשות גם כאשר אנחנו בבית וגם כאשר אנחנו לא. ניסיתי לשים את המיטה שלו באותו מקום, על – מנת שלא ירצה לעשות לידה, אך הדבר לא עזר והוא עשה קרוב אליה.
לציין, שכשיורדים איתו למטה הוא עושה בלי בעיה ונראה שמבין ששם הוא צריך לעשות, אבל לאחר מספר שעות מועט עושה שוב בבית ונראה שלא מצליח להתאפק מעבר ל-5 שעות. אנו יורדים איתו למטה כ-3 עד 4 פעמים ביום, אך זה עדיין לא מספיק.
מה ניתן לעשות כדי להרגיל אותו להתאפק יותר. הוא כבר כלב בוגר….
תודה מראש,
נירית

1 מחשבה על “כלב שהחל לעשות פיפי בבית”

  1. נירית,
    דבר ראשון ממליץ להתיעץ עם וטרינר על מנת לשלול בעייה רפואית. אם הוא לא יכול להתאפק מעבר ל-5 שעות זה מאוד יכול להיות בעייה פיזיולוגית. האם בלילה הוא גם עושה ? במידה וזו לא בעייה רפואית זה דורש ברור יותר עמוק על מנת לנסות לראות מאיפה זה בא.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top