מרץ 132018
 

היי,
תודה רבה על האפשרות לשאול פה ולהתיעץ! פרטים על הכלב: אימצנו לאחרונה כלב חדש שהוצל
מנטישה במזבלה. הוא היה רעב מאוד ובמצב גופני ירוד. עכשיו מתחזק ומקבל בטחון, משחק קצת. הכלב מעורב גדול, מעל גיל חצי שנה אך פחות משנה (לא ידוע כמה זמן ננטש). חברותי לאנשים, אוהב ללקק ולהתלטף. עם כלבים הוא סבבה אם הם קטנים ממנו בגודל, מגדולים הוא מפחד. בנוסף מפחד מאוד מרעש הכביש ומרחוב עמוס, ובאופן כללי מגלה התנהגות תלותית- עוקב אחרי לכל מקום ונדבק אלי בחוץ וכו'
.
השאלה העיקרית- הכנו לו מיטה מפנקת בסלון, כולל
לפתות אותו אליה עם חטיפים, אבל הוא באופן קבוע מעדיף לישון ולרבוץ על הרצפה צמוד לדלת כניסה הראשית, ממש על הדלת. אני לא יודעת מה זה מעיד אבל מניחה שיש לזה משמעות כלשהי לגבי התנהגות שלו. גם כשיש לו אפשרות להיות איתנו באותו חדר, לרוב יבחר לשבת צמוד לדלת,וזה בניגוד להתנהגות התלותית שלו שמתבטאת בזה שאם מישהו קם הוא מיד מגיע לבדוק ועוקב אחרי כל תנועה.
איך אפשר להרגיל אותו למקום אחר או לחילופין האם אתה מציע להניח את המקום שלו קרוב לדלת כניסה כמו שהוא בוחר?

תודה רבה אם קראת עד פה
🙂
נופר

  2 Responses to “כלב ישן צמוד לדלת כניסה”

  1. נופר,
    לגבי לישון על הריצפה או על מצע רך, הרבה כלבים מעדיפים את הריצפה היותר קרירה. לגבי הבחירה לישון ליד הדלת ייתכן שזה קשור לזה שזה נותן לו אפשרות לדעת מי נכנס ומי יוצא. יכולות להיות גם סיבות נוספות. בכל מקרה כל עוד הוא ידידותי לאורחים – לא רואה בעייה שהוא יישן ליד הדלת. ההצעה שלי – תמשיכו לנסות "לשכנע" אותו לרבוץ בסלון במיטה שלו אבל אין מה להתעקש. כל עוד הוא בוחר מרצון את מקום מרבצו זה בסדר.
    יש להניח שככל שיתרגל לסביבה העירונית, יקבל יותר ביטחון וההתנהגות שלו בחוץ תהיה יותר עצמאית.
    בהצלחה,
    אלון

  2. גם הכלב שלי ישן ורובץ ליד הדלת בעיקר בקיץ שבררתי אמרו לי שליד הדלת כניסה זה המקום הכי קריר בבית

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)