יול 092016
 
שבת שלום אלון
אימצנו לפני כמה ימים פודל בן שנתיים ששמו אלדו. אלדו כלב מקסים וחמוד, הבעיה היא שאנו שמים קולר ורצועה הוא מפחד לצאת משטח הבית ואם יצא והחליט לרדת ירד 5 מדרגות ונעצר ולא מוכן להמשיך, הציפורניים שלו ממש צמודות לרצפה, וכך גם בחזרה לבית. ושאנו למטה הוא משחק עושה את הצרכים. לציין שהבעלים אמרו שיש בעיה של צרכים כי אין להם זמן, הוא כן עושה צרכים למטה אך הוא לא אומר שיש לו יציאה ואז עושה בבית וזה יכול להיות לאחר שהחזרנו אותו מטיול. תודה מראש על התשובה,
אילנית

 

  One Response to “כלב שפוחד לצאת”

  1. אילנית,
    על פניו נראה שלא חשפו אותו מספיק לעולם בחוץ כי "לא היה להם זמן". זה גרם לשתי בעיות: הרגלי נצרכים לא טובים ופחדים. על פי מה שאת מתארת נראה שהוא מפחד לעלות ולרדת במדרגות כי הפחד הוא כשיוצאים וחוזרים. לכן צריך בסבלנות, בעזרת חטיפים להרגיל אותו לרדת ןולעלות במדרגות (מעלית ?). בהתחלה רק לצאת לחדר מדרגות ווכשאין לו בעיה עם זה מעלים את הקריטריון (ירידה/עליה של מדרגה/שניים). בינתיים להוריד ולעלות אותו בידיים.
    לגבי הצרכים – חכו עוד קצת בסבלנות עד שה כלב פחדים יעברו . חשוב לא לכעוס עליו במידה ועשה בבית. טיפ נוסף: במידה ועושה במקום ספציפי – תנו לו שם את האוכל (בתפזורת על הריצפה). עלב יעדיף לא לעשות במקום בו הוא רובץ ואוכל. אם אתם רואים שאין שינוי תתיעצו שוב.
    בהצלחה,
    אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)