סגירת גורה בלילה

שלום אלון,
ברשותינו גורה בת 3 חודשים בערך, היא אצלנו יומיים. אנו מעוניינים לסגור אותה בלילה במרפסת סגורה (על מנת שלא תהרוס את הבית, היא מכרסמת הכל), שם יש לה מקום לינה שכבר התרגלה אליו, הצעצועים שלה, אוכל ומים (יש דלת זכוכית לתוך הבית, אם זה משנה). בלילה הראשון סגרנו אותה, היא בכתה אך בסוף נרגעה וישנה. אני משערת שאם נתמיד היא תבכה פחות או לא בכלל. הבעיה היא שהיא נרדמת הרבה לפני שאנחנו הולכים לישון ואחרי שהיא ישנה הרבה היא קמה עם הרבה מרץ, מה שאני לא רוצה בלילה. אז השאלות שלי הן:
1. האם ניתן לסגור אותה בזמן שהיא ישנה על מנת שלא תראה שסוגרים אותה ותבכה או שזה יכול לגרום לבעיות אם היא תתעורר ותגלה שהיא סגורה אחרי שהלכה לישון פתוחה?
2. האם להעיר אותה כדי להוריד אותה לפני שאנחנו הולכים לישון? יש לציין שהיא עדיין לא עושה צרכים בחוץ גם ככה (קקי כן לפעמים), היא עושה פיפי בבית, גם אם זה מיד אחרי שחוזרים מטיול.
תודה רבה מראש!!
שני

3 מחשבות על “סגירת גורה בלילה”

 1. אלון גלעד

  שני,
  הערה כללית לגבי תיחום – אני מעדיף לתחם גור בתוך הבית (עדיף בסלון/פינת אוכל). הסיבות: מרגיל אותו לשהות במקום בו בסופו של דבר נרצה שיהיה, ירגיש יותר בטוח ופחות מבודד חברתית, אפשר להשתמש בתיחום גם כשאנו איתו אבל אל יכולים להשגיח עליו. תשובות לשאלות:
  1. עדיף להרגיל אותה כשהיא ערה. להעיר, לצאת לטיול ואז להכניס לתיחום עם משהו כיפי לאכול/לכרסם
  2. רצוי לנסות להתאים את השעות שלה לשלנו. זה אומר לנסות למשוך את השינה שלה. אם לא מצליחים – בהחלט להעיר ולצאת לטיול לפני השינה.
  בהצלחה,
  אלון

 2. שלום אלון.
  תודה על התשובה המהירה.
  המרפסת צמודה לסלון ולמטבח ושני המעברים האלה פתוחים במהלך היום אז היא לא ממש מבודדת. במהלך היום היא גם הולכת לשם הרבה פעמים מרצונה. אנו מעדיפים שהיא תתרגל להיות שם.
  את האמת שאתמול בלילה היא גירדה את הדלת אבל בקושי בכתה, אז אולי היא מתרגלת.
  בעיה נוספת היא שהיא לא כ"כ אוכלת, אלא אם כן האוכל מפוזר על הרצפה או שאני מתחילה להאכיל אותה מהיד, וגם זה לא תמיד עוזר.
  אני חוששת שהיא רעבה במהלך היום וזה גורם לה להיות יותר נשכנית (אני לא יודעת מה מידת הנשכנות הנורמלית של גור בגיל שלה). קראתי את מאמר הנשכנות וננסה ליישם, אך האם ייתכן שיש בעיה עם האוכל?
  תודה,
  שני

 3. אלון גלעד

  שני,
  ייתכן והאוכל לא כל כך טעים לה, או קשה לה ולא נעים לה לאכול אותו. נסו לשדרג אותו עם תוספת של קצת טונה עם שמן, קצת להרטיב אותו או לנסות אוכל מסוג אחר. כמו כן אם היא כן אוכלת מהריצפה – ייתכן ויש משהו מפחיד בכלי שלה. נסו להרגיל אותה לכלי בעזרת חטיפים/משהו טעים. אם היא לא אוכלת ורעבה זה יכול להשפיע על התנהגות. אם ממשיכה לא לאכול – תתיעצו עם וטרינר.
  בהצלחה,
  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top