נוב 262018
 

שלום,
יש לי כלבה ליצי מסוג פאג בת 9, לפני חודש נפטר הכלב שלי סימבה גם פאג מזקנה,ומאז ליצי מתנהגת ממש מוזר, פעם היא הייתה יוצאת לטיולים ישר עושה צרכים, כיום היא יוצאת מהשער ועוצרת אני מדרבנת אותה להתקדם אך היא הולכת שלוש צעדים ועוצרת אז אני מרימה אותה עד גינה שאוהבת והיא עושה צרכים , אבל זה נראה כיאלו היא מחפשת אותו ואין לי ממש אופציות פה לטיולים אחרים, מעבר לזה גם אם יצאתי איתה בבוקר ב8 עשתה הכל בתשע היא מתחילה לבכות לצאת שוב, ואז אני יוצאת איתה שוב כדי שתירגע אבל היא לא רוצה ללכת היא רק עומדת , וטרינר בדק אותה מס פעמים החודש ומבחינה פיזיולוגית הכל תקין גם עברה טיפול שיניים, אבל אני לא יודעת מה לעשות, התאבון שלה גם פחת ואני ממש מודאגת אשמח לתשובה.
תודה,
שני

  3 Responses to “כלבה שמתנהגת מוזר מאז שהכלב השני נפטר”

 1. שני,
  משתתף בצערכם. תופעה מוכרת שכלבים שמאוד קשורים ואחד "נעלם" מתנהגים אחרת. במיוחד אם כל חייה ליצ'י היה שם. נראה שהיא בדיכאון מהאובדן. ייתכן גם שהכלב השני הוסיף לה ביטחון בטיולים. בדרך כלל זה עובר עם הזמן. במידה והיא נהנית מחברתם של כלבים אחרים, נסי למצוא לה חברים או כלבים שהיא אוהבת שתפגשו בטיול. נסו לגוון את הטיול ולהוסיף לה כל דבר שהיא מאוד אוהבת (משחק, חטיף) כחלק רוטיני מהטיול. יכולה גם לנסות להחליף לה אוכל או להוסיף משהו טעים (טונה, קת בשר) לאוכל על מנת להוסיף לה עיניין ועם לארוחות.
  בהצלחה,
  אלון

 2. תודה רבה על ההיענות. אכן סימבה היה מיום היוולדה של ליצ'י והם היו מאוד קשורים אחד לשניה. ניסיתי להכיר לה חברים בחוץ אבל היא לא ממש הביעה עניין, קראתי על פרחי בך , האם ידוע לך אם זה עוזר לעצבות ודיכאון ?
  תודה .

 3. לא התנסיתי בטיפולים אלטרנטיביים לכלבים בדיכאון, כדאי לפנות למטפלם בתחום שיותר מתמאים.

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)