שינוי התנהגותי לאחר הוספת כלב נוסף למשפחה

היי,
לפני כמעט 3 שנים אימצנו גור אשר גדל שנתיים ככלב יחיד בבית ועבר אילוף בשיטה החיובית והיה כלב רגוע וחביב מאוד שהסתדר עם כולם בפארק הכלבים ומעולם לא הראה שום התנהגות אגרסיבית.
לפני כשנה מצאנו גור כבן חצי שני והחלטנו לאמץ אותו. מאז שהבאנו את הכלב השני ההתנהגות של הכלב הראשון השתנתה מאוד. תמיד השתדלנו להראות לו שמקומו בבית לא השתנה אך זה התחיל מתוקפנות בזמן האכלה כלפי הכלב החדש (תופעה אשר נפסקה אחרי מספר חודשים), בפארק כלבים הם משחקים רק אחד עם השני ולא עם שום כלב אחר. הכלב השני התחיל גם לצבור בטחון עצמי לאחר שהיה מספר חודשים מאוד מפוחד וחסר ביטחון והתחיל בפארק לתקוף כלבים כשהיה אוכל בסביבה. חייבת לציין שהתקיפות הן אקראיות. יכול להיות שהוא ימתין לקבל חטיף יחד עם שאר הכלבים ויכול להיות שהוא ינסה להיות תקופני. שני הכלבים הפכו להיות לא צפויים, הכלב החדש לפעמים ממש נובח על אנשים מסויימים ברמה כזאת כאילו הוא הולך לתקוף ולנשוך, למשל עושה את זה לאבא של בעלי מהפעם הראשונה שראה אותו.
אני מרגישה שאין לי את הכלים להתמודד עם הסיטואציה.
אני רוצה לגרום לכך ששני הכלבים יהיו רגועים וחביבים, שישחקו עם כל הכלבים ולא רק אחד עם השני, שלא יזיז להם עניין האוכל ליד כלבים אחרים. אני מרגישה שהם בלתי צפויים.
גם בבית אין להם גבולות. הם יכולים לשחק בסלון ולקפוץ על הספות ולהשתולל ואנחנו לא מצליחים לעצור את זה.
הפחד שלי נובע ממקום שבעזרת השם בעוד מספר חודשים יצטרף תינוק חדש למשפחה וחוששת מההתנהגות שלהם. שהם עלולים לשחק בפראות בסלון כשהתינוק יהיה שם, או להתעצבן עליו אם הוא ימשוך בטעות בזנב או בפרווה… זה הסיפור בכללי מאוד. אשמח לייעוץ ולמתן כלים כיצד ניתן להתמודד עם הסיטואציה
 תודה,
אלכס

 

1 מחשבה על “שינוי התנהגותי לאחר הוספת כלב נוסף למשפחה”

 1. אלכס,
  מקרה מורכב, והמון שאלות. לדעתי כדאי לפנות למאלף/מאלפת (אולי המאלף שכבר מכיר אתכם ואת הכלב הותיק).
  כמה הערות:
  – לשקול להפריד ביניהם מדי פעם בטיולים על מנת לנסות לבחון האם ההתנהגות היא רק בנוכחות הכלב השני או לא.
  – גינת כלבים יכולה להיות סביבה בעייתית מהסיבה שאין לנו שליטה כל כמות הכלבים ואופיים וזה מזמין סיטואציות לא צפויות. הייתי שוקל להפסיק ללכת לפארק כלבים אלא בשעות שאין כמעט כלבים.
  – רגיעה בבית דורשת מצד אחד מספיק הוצאת אנרגיה במשך היום ומצד שני בניית תבניות התנהגות רגועות יותר בבית. מאלף/מאלפת יוכלו לעזור.
  – הסעיף הקודם מקבל חשיבות יתר עקב צפי לגידול המשפחה.

  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top