כלב שנושך כתגובה למגע

שלום אלון,
לפני כשבוע אימצנו מלטז בן שנתיים, הבעיה איתו שהוא תוקף, במקרים כמו שמנסים לגעת לו באשכים, בזנב, בחפצים שהוא לקח או שמעירים אותו משינה, אתמול הוא נשך את אחי שניסה לקחת אותו בכוח למרפסת.
בנוסף, הוא תוקפני נורא גם כלפי כלב פודל ננסי כבן חצי שנה של המשפחה, הוא מנסה לעלות עליו בצורת בעילה..
הוא תוקפני גם כלפי אנשים זרים שבאים ללטף אותו הוא מגרגר וחושף את שיניו..
ממה לדעתך זה נובע ואיך פותרים את זה ?
תודה,
אסנת

1 מחשבה על “כלב שנושך כתגובה למגע”

 1. אלון גלעד

  אסנת,
  על פי התאור נראה שהוא תוקף כי הוא חושש שיכאיבו לו והוא פשוט מגן על עצמו. ייתכן שאתם (בלי כוונה) הכאבתם לו או הבעלים הקודמים ולא הרגילו אותו בצורה נכונה למגע אם אנשים. במידה ויש אזורים בהם הוא אוהב שנוגעים בו (חזה, סנטר) תיגעו בו שם ובטח לא רואה סיבה לגעת לו באשכים. התגובה שלו לזה שלקחו אותו בכח גם היא מובנת. לא רואה סיבה להיכנס איתו לעימותים. במקום תנסו לפתות אותו בטוב ולא בכח. הוא כנראה נבהל כשהערתם אותו מהשינה ואז הגיב באגרסיביות כתוצאה מההפתעה. לגבי זה שהוא "עולה" על הכלב השני – זו התנהגות נורמלית וברוב המקרים הכלבים יודעים להסתדר – אם לכלב לא נעים הוא יבהיר את זה לכלב השני, ואין צורך להתערב. במידה והוא לא מסורס – הייתי ממליץ לסרס.
  לסיכום – ממליץ מאוד שתזמינו איש מקצוע שיראה את הכלבים בביתכם וידריך אותכם איך לנהוג והאם יש צורך בטיפול כלשהו. כנראה שצריך לעבוד איתכם ואיתו על הרגלה נכונה למגע והתנהלות בבית באופן כללי.
  בהצלחה,

  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top