תוקפנות בין שתי כלבות באותו הבית

שלום,
יש לי שתי כלבות, האחת אמסטפית מעורבת בת כ-3 והשנייה בת כשנה, גם מעורבת. שתיהן חיות באותו בית, חולקות אותו שטח, מטיילות ומשחקות יחד.
לפני מס' חודשים, בפעם הראשונה, תקפה הכלבה הגדולה את הקטנה ככל הנראה על רקע של אוכל. הן מקבלות את אותו האוכל, באותו מקום ואין סיבה שזה יקרה. מאותו מקרה, הפרדנו את עניין האוכל, ונתנו להן כל אחת בנפרד והקפדנו שלא יווצר גירוי על רקע אוכל.

מאז, היו 2 אירועים נוספים, ואינני מבין היכן הבעיה ומה לעשות. הגדולה ככה"נ רכושנית במיוחד לעניין האוכל, על אף שאין שום בעיית מזון והיא מקבלת די והותר.

מה לעשות? האם להפריד את שתיהן לחלוטין- ברמת בתים שונים לגמרי? לא עשינו את זה עד כה כי הנחנו שההפרדה הזאת תרסק את שתיהן שהתרגלו כ"כ אחת לשנייה לאורך תקופה ארוכה…

תודה,

ולדי

1 מחשבה על “תוקפנות בין שתי כלבות באותו הבית”

  1. אלון גלעד

    ולדי,
    כדבר ראשון אכן הייתי מפריד אותן כשהן אוכלות. צריך לשים לב האם הגדולה רכושנית רק לאוכל או גם למשאבים אחרים. הפרדה של שתיהן נראה לי צעד דרסטי במיוחד כיון שלפי מה שאתה מתאר הן בסך הכל מאושרות ביחד. במקביל צריך לעבוד על הרכושנות של הגדולה ויתכן שגם על התגובה של הקטנה לסימנים שמשדרת הגדולה. בדרך כלל עובדים על לשנות לה את הרגש להתקרבות לאוכל שלה מרגש של איום לרגש של שמחה. אתה גם צריך לשים לב לאופי התוקפנות והתגובה של הצעירה. ברוב המקרים די באזהרה (גירגור/נשיכה שלא חודרת) בכדי להבהיר לכלבה השניה שלא תתקרב. האם זה יתפתח לקרב תלוי במיוחד בכלבה הצעירה – האם היא הבינה את הרמז ולא תיכנס לעימות או שדוקא כן. בשורה התחתונה – הייתי ממליץ להיעזר באיש מקצוע שיראה את שתי הכלבות בביתך יאבחן בצורה יותר מדויקת את אופי הבעיה ויציע דרכי טיפול.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top