סאני

לאלון,

סאני כלבתנו (רועה גרמני מעורבת, בת 8) האהובה נמצאת ברשותנו זמן רב ולמרות שעברה אילוף בעבר היו לה בעיות התנהגות שהקשו מאוד את החיים איתה. הוטרינר המליץ לנו לפנות אליך בתקווה שתוכל לעזור.את סאני  אימצנו מצער בעלי חיים כשהייתה בת שנה וחצי. עיקר הבעיות היו: היא היתה מאוד חששנית וחסרת ביטחון והמון דברים הפחידו אותה. זה גרם לה  להתנהג בתוקפנות או לברוח והיה מאוד קשה ללכת איתה לטיול (למעשה סירבה ללכת כי פחדה וכאשר בכול זאת יצאה- משכה אותנו). כמו כן היא לא נתנה לנו לעזוב את הבית ונאלצנו לקשור אותה בתוך הבית בכדי שנוכל לצאת מהבית.

בטלפון אמרת לנו שאתה חייב לבוא ולראות את סאני ואותנו בבית על מנת  לנסות להבין מה הסיבות להתנהגויות הללו. כבר  בביקור הראשון  עשית עלינו רושם טוב ומקצועי, הקשבת בסבלנות , ניתחת את הסיבות להתנהגותה והמלצת על טיפול. דבר נוסף, לא פחות חשוב, יצרת קשר עם סאני למרות שהיא כלבה חששנית ובדרך כלל היא לא מתקרבת לזרים. הבעיה המרכזית שבה המלצת לטפל הוא חוסר הביטחון של סאני וכתוצאה מכך חוסר רצונה להישאר לבד והבריחות שלה. כמו כן, למרות שעברה אילוף בעבר היה צורך לרענן את הפקודות גם לסאני וגם לנו. המלצת לקחת את סאני לשבוע על מנת לעבוד איתה על פקודות המשמעת הבסיסיות, להרגילה לתא הטסה ולקולר הלטי ולהתחיל לעבוד על בעיות ההתנהגות שלה.

סאני חזרה הביתה וכבר ראינו שינוי עצום. דבר ראשון, תא ההטסה עשה פלאים. היא מאוד אוהבת לשהות בו, וכפי שהסברת לנו הוא נותן לה ביטחון ומאוד מרגיע אותה. בנוסף ההנחיות שנתת לנו איך להתנהג כאשר סאני נלחצת ממשהו בטיול וההדרכה כיצד ללכת איתה ולשמור על רמת משמעת מאוד עזרו לנו. לאחר החזרה הביתה ליווית אותנו בתהליך של גם בביקורים בביתנו וגם בשיחות טלפון שבהן ענית על כל שאלה והנחית אותנו על מנת שהתהליך יצליח. בכל ביקור שלך סאני התרגשה מאוד מה שהראה כי קשר מיוחד שנרקם ביניכם. אנו שמחים להמליץ עליך בחום במיוחד אחרי ניסיון עם מאלף קודם שלא התיחס כלל לבעיות ההתנהגות אלא רק לימד אותה פקודות בסיסיות  והשאיר אותנו לנפשנו.

תודה מכל הלב על העזרה,

אביבית ואיל

Scroll to Top