צרכים – שיצו בת 10 חודשים

שלום,

קיבלתי את הכלבה לפני חודשיים ממשפחה שהכלבה עשתה צרכיה רק על פד.
מהר יחסית התרגלה לעשות צרכיה בעת הטיול.
לאחרונה, אחרי יציאת לילה (11.30)ועשית 2 סוגי הצרכים, בבוקר אני רואה ששוב עשתה צרכיה בדירה. נאמר לי שסוג האוכל שלה גורם ליציאות רבות. אך בתחילה זה לא היה כך.
בעת העדרי(לא קורה הרבה) מהבית היא נמצאת באזור תחום גדול יחסית בדירה, מצליחה להתאפק 8-9 שעות.אך בלילה אחרי התרוקנות -לא, מה יכולה להיות הסיבה?
תודה,

יעל

3 מחשבות על “צרכים – שיצו בת 10 חודשים”

 1. אלון גלעד

  יעל,
  במידה והקקי לא רך מאוד – לא נראה לי שזה קשור לסוג האוכל. ייתכן שזה קשור לביטחון העצמי שלה בבית שלא היה בהתחלה. האם גם בלילה היא באזור התחום ? האם היא עושה את הצרכים במקום קבוע ? תנסי גם לצלם באיזה שלב בלילה היא עושה את הצרכים. האם לקראת הבוקר (ואז ייתכן שזה אכן בעיה של התאפקות) או יותר בהתחלה ( ואז ייתכן שזה מלחץ כלשהו).
  אלון

 2. יעל אלמוג

  שלום
  אין עקביות בקקי שלה,פעם רך ופעם רגיל. גם אין עקביות בכמות האוכל הנאכלת. ניתנת אותה כמות מומלצת אך היא
  נאכלת במרווחי זמן שונים, לעיתים הכל מיד, לעיתים בהפסקות, או כמות מופחתת.לא נוגעת באוכל אם אינני בבית.במשך היום בודקת כל הזמן היכן אני.
  בלילה איננה במתחם סגור,רק כשאני עוזבת את הבית מחשש שתלכלך את הדירה בצרכים. אני יוצאת איתה 4 פעמים ביום,במסלול קבוע. בד"כ עושה צרכים במקום קבוע – אך לא תמיד.
  בסלילה ,במידה ועושה, לפי המרקם ניראה לי בשעות הבוקר המוקדמות.
  אין באפשרותי לצלם,כפי שהצעת, מאחר ואני ישנה בשעה זו. הבוקר, לאחר הטיול ב-07.30, עשתה "סבוב "נוסף בבית
  כשעה לאחר מכן(מרקם רך)
  זו כלבה שמקבלת הרבה אהבה,התייחסות ותשומת לב. מלאת אנרגיה וידידותית לכולם חיות ובני אדם בצורהכ יוצאת דופן.

  הרבה תודות
  יעל

 3. אלון גלעד

  יעל,
  ראשית אני ממליץ לתת אוכל בזמנים קבועים (בוקר וערב) תמיד אחרי טיול. במידה והכלב לא גומר את האוכל תוך כמה דקות – לא להשאיר את הקערה אלא להחזיר את האוכל לשקית. במידה ותנהגי כך הכלב יתרגל לאכול רק בזמני הארוחות. נרצה להגיע למצב שאנו נותנים לכלב כמות שהוא יגמור. הכמויות על האריזות הן ממוצעות ולכל כלב תאבון שונה בהתאם כמה אנרגיה הוא מוציא ותכונות גנטיות. היתרונות לצורת האכלה כזו:
  1) ארוחות בזמנים קבועים עוזרים לצרכים בזמנים קבועים
  2) במידה וכלב אוכל פחות מהרגיל נוכל לקבל אינדקציה מוקדמת לכך שהכלב לא מרגיש טוב (ירידה בתיאבון). לעומת המצב שאנו משאירים אוכל כל הזמן בקערה ואין לנו מושג כמה בדיוק הוא אוכל. כמובן שאין להתרגש במידה והירידה בתיאבון היא בארוחה אחת בלבד. זה יכול לקרות.
  הייתי מנסה להחליף אוכל – ייתכן וזה יעזור. הערה אחרונה – זה שהיא אוכלת רק כשאת נוכחת וכל הזמן בודקת היכן את מצביע על תלות מסוימת שלה בך.
  במידה ויש לך עוד שאלות – צרי עימי קשר טלפוני ואשמח לענות.
  בהצלחה,
  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top