גורת לברדור שחוששת לצאת

שלום אלון,

יש לי גורת לברדור בת 4 חודשים שאימצנו לפני חמישה ימים. עד לרגע האימוץ גדלה עם אמא שלה ואחיה בבית עם חצר. אנחנו גרים בבניין ומהרגע שהבאנו אותה היא לא זזה בחוץ. כשמגיעים למטה היא נעצרת בלובי הבניין ולא מוכנה לצאת, צריך לקחת אותה על הידיים ולהוציא אותה וללכת מרחק מה מהבניין שיכול להיות גם להגיע לרחוב אחר, רק כשנמצאים מספיק רחוק מבניין היא מוכנה ללכת וכעבור זמן מה גם עושה את צרכיה אך ליד הבניין היא משותקת. בזמן שכן הולכת היא לא ממש מתעניינת ומרחרחת, דעתה מוסחת כששומעת אנשים ורעשים. היא מאוד חברותית כלפי אנשים אך מפחדת מכלבים ובעיקר מנקבות. כשמסתובבתים והולכים לכיוון הבית היא נכנסת לקצב הליכה כי היא מזהה שחוזרים הביתה. יש לציין שבכמה ימים שהיא אצלנו היא קלטה יפה את העניין של לעשות צרכים בחוץ וכמעט ואין לה פיספוסים ולמרות שהיא הבינה את זה היא ממאנת לצאת. אנחנו יוצאים איתה כמה פעמים ביום והייתי מצפה שאחרי כל כך הרבה פעמים בחוץ היא תקלוט את הקטע של לצאת. מה דעתך?

תודה,

עמית

1 מחשבה על “גורת לברדור שחוששת לצאת”

 1. עמית,
  קחו בחשבון שהיא אצלכם רק חמישה ימים. לפני זה היא דרה בסביבה אחרת לגמרי שהיתה מוכרת לה וכמו כן עם אמא והאחים/אחיות. פתאום הגיע לאזור שונה לגמרי ולוקח לכלב זמן עד שהוא מתרגל. כמה עצות:
  1) מפגשים יזומים עם כלבים אחרים. כמובן עליהם להיות ידידותיים וחברותיים על מנת לתת לה חוויה טובה ממפגש עם כלבים. המידה ויש לכם שכנים/קרובי משפחה בעלי כלבים שאתם מכירים – תיזמו מפגשים. כדאי שהמיפגש הראשוני יהיה במקום ניטראלי (עדיף מקום שהיא כבר מכירה) ולא בבית שלכם או של הכלב השני. מפגשים עם גורים זה גם מעולה.
  2) תנסו בהדרגה למשוך אותה (בעזרת חטיפים/משחק) לכיוון הדלת/חדר המדרגות. המטרה "להגדיל" לה את התחום בו היא מרגישה בנוח. כל עוד היא מפחדת תמשיכו להרים אותה את הקטעים שהיא מפחדת.
  3) כשאתם מרימים אותה ומרגישים שהיא יותר נינוחה, אתם יכולים לזרוק על הריצפה חטיף ולאראות לה בתקווה שהיא תרצה לרדת מהידיים לחטיף.
  לסיכום – אני מאמין שאם תמשיכו להוציא אותה + תנסו ליישם את מה שכתבתי הדברים יסתדרו.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top