גור שנושך את הרגליים כשאנו על הספה

שלום,
יש לנו גור טרייר בן כחצי שנה. רוב הזמן מתנהג בסדר גמור. במהלך היום הוא בכלוב גורים ואחר הצהריים הוא משחק בגינה עם כלבים אחרים.

יש לנו שתי בעיות שמפריעות לנו:
1. יש לגור נטייה בכל פעם שאנחנו שוכבים עם הרגליים על הספה לרוץ לרגליים ולנשוך אותן. זה קורה ברגע שהוא שם לב ששתי הרגליים על הספה. אין לנו מושג איך להפסיק את זה חוץ מלהגיד לו שיפסיקו כל פעם מחדש.

2. בשבועיים האחרונים הוא אוכל פחות אבל לא מראה סימנים אחרים של חולשה או דיכאון או כאב. ניסינו להחליף לו אוכל וקופסת אוכל וזה כמעט ולא עזר. הוא בעיקר אוכל אם אנחנו נותנים לו לאכול מהכף יד שלנו. הוא יכולה להיות הסיבה לשינוי בהתנהגות האכילה? הוא היה רגיל לאכול שלוש ארוחות ביום מהקופסת אוכל שלו.

תודה רבה על העזרה!
תום

1 מחשבה על “גור שנושך את הרגליים כשאנו על הספה”

  1. תום,
    לגבי הנשיכות, כנראה המראה של הרגליים מאוד מגרה אותו למשחק. צריך לעבוד איתו בצורה הדרגתית על רגיעה במצב הזה. יעזוק גם – לספק לו אלטרנטיבה להתעסקות עם משהו אחר – קונג, עצם. במידה ואתם לא מצליחים כדאי להיעזר באיש מקצוע.
    לגבי האוכל – אם הכל כרגיל לא הייתי מתרגש. בנוסף גור בן חצי שנה אין צורך להאכיל 3 פעמים ביום – פעמיים מספיק (בוקר/ערב). לגבי אכילה רק מכף היד שלכם – יכול להצביע על תלות מסוימת או ניסיון לקבל צומת לב. לא הייתי מעודד את זה. במידה והוא לא רוצה לאכול מהכלי שלו – שלא יאכל. לא יקרה שום גבר אם יפספס ארוחה או שתיים. בסוף יהיה רעב ויאכל.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top