הכלב תוקף אותי בטיול

שלום,
יש לי גור בן 9 חודשים, גדול ומעורב עם האסקי וכנעני. הבאתי אותו בגיל 3 חודשים. יש בעיה שהתחילה בשבוע האחרון. קניתי לו לפני חודש רתמת easy walk למניעת משיכות והיא עזרה המון. פתאום בשבוע האחרון תוך כדי כל טיול ערב ובלי שום סיבה ברורה לעין הוא תופס את הרצועה פתאום תוך כדי טיול, מושך אותה, נוהם, וכמעט תמיד גם קופץ עלי(נדיר מצידו), שורט ומנער את הראש. זה נורא מלחיץ. ניסיתי באותו רגע למשוך אותו מהקולר כדי להוציא אותו מזה או לתת לו מכה קלה בצד מעל לבטן. לא נראה שזה עוזר תמיד. לפעמים זה רק גורם לו לחשוף שיניים (גם לא אופייני) ולנבוח בתוקפנות.
לא ברור לי ממה זה נובע שהרי הוא ידידותי לכלבים ולאנשים זרים ומוכרים כאחד וביחוד לילדים. למה עושה זאת רק לי ורק כאשר עם רצועה? הרי הליכה עם רצועה לא חדש לו.
האם יש פתרון למניעה ופתרון להתמודדות עם המצב ברגע שזה קורה?
 תודה רבה,
אביטל

1 מחשבה על “הכלב תוקף אותי בטיול”

  1. אביטל,
    על פניו נראה לי שהוא רוצה לשחק או ייתכן ואם זה היה בדרך הביתה – לא רצה לחזור הביתה. הייתי מנסה תחילה יותר הוצאת אנרגיה/טיול יותר ארוך ומשמעותי. בכל מקרה לא להגיב בפעם הבאה כפי שהגבת. במידה והוא מושך את הרצועה נסי לפקס אותו במשהו אחר בעזרת צעצוע/חטיף. אם ההתנהגות נמשכת – הזמיני אליך איש מקצוע שיראה וידריך אותך איך להתנהג ומה בדיוק הבעיה.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top