גור שמתאפק ועושה צרכים על המיטה

היי אלון,
יש לנו גור ג'ק ראסל בן כמעט שלושה חודשים.. הוא נמצא כמעט מההתחלה בתוך גדר גורים. עד לפני שלושה שבועות, כשהוא היה בתוך הגידור (לפני תום החיסונים), הוא היה עושה פיפי על העיתונים, ללא בעיה. לפני שלושה שבועות התחלנו להוציא אותו החוצה הרבה פעמים ביום כדי ללמד אותו לעשות צרכים בחוץ, לאט לאט הוא למד לעשות בחוץ (היינו מוציאים אותו ישר אחרי שינה כדי שיהיה חייב לעשות בחוץ ומשבחים אותו). לפני שבוע וחצי בערך,החלה תופעה חדשה בה בהרבה מהטיולים הוא פשוט מתאפק מלעשות פיפי (בעיקר פיפי) והופך להיות חסר סבלנות ומציק בטיול (נושך את הרגליים והחגורה) ומנסה לחזור הביתה. איך שאנחנו חוזרים הביתה ומחזירים אותו לגידור הוא פשוט עולה על המיטה שלו ועושה פיפי.. אנחנו כבר מורגלים לזה ולכן מחכים לראות מה הוא עושה ובמידה והוא עושה פיפי על המיטה אנחנו אומרים לו לא, מורידים אותו מהמיטה וישר מוציאים אותו החוצה, אבל זה לא עוזר, כי הוא חוזר על זה, וזה חוזר בערך 50% מהפעמים שמוציאים אותו לטיול. בנוסף לזה, יש לנו פוף בבית שהוא כבר באופן קבוע עושה עליו פיפי, אפילו שאנחנו אומרים לו לא, ולוקחים את זה ממנו. אני תוהה האם להשאיר את הפוף (שכבר הפך לשלו) או לזרוק אותו כדי שיפסיק להשתין עליו. בנוסף לכל זה, הרבה פעמים הוא עושה קקי ופיפי מאוד קרוב למיטה שלו בתוך הגידור (למרות שיש לו המון מקום בצד) ולפעמים אני מוצאת קקי שהוא הביא למיטה איכשהו, או קקי קטן מדי (שנראה לי מסמל שהוא אכל את יתר הקקי) . אשמח לעצה בנושא אם זה אפשרי, נשמח לטפל בבעיה כבר עכשיו כדי שהעניין לא יתפתח למקומות יותר גרועים…

תודה רבה! גל

3 מחשבות על “גור שמתאפק ועושה צרכים על המיטה”

 1. גל,
  נשמע שעשיתם את כל הדברים נכון אבל לפעמים הכלבים לא ממש קראו את החומר 🙂
  המלצות שלי:
  1) טיולים יותר ארוכים עם יותר הוצאת אנרגיה, משחקים ודברים כייפים לגור.
  2) כמה שיותר מפגשים עם כלבים אחרים (ידידותיים), הכי טוב גורים.
  3) מסלול קבוע בכדי לצבור ביטחון עצמי.
  4) לא לחזור הביתה כשהוא מראה שהוא רוצה לחזור. לנסות לפתות אותו ולהמשיך את הטיול.
  5) לא לאפשר גישה לפוף. הייתי גם מוציא לו את המיטה ומסדר לו פינת שינה לא מחומר סופג. אולי גיגית קטנה מלפסטיק. אפשר לרפד אותה בעיתונים בכדי שיהיה יותר נעים או להשתמש בקופסת קרטון + עיתונים.
  6) את המזון לתת במיטה/באזור שלה על ידי פיזור האוכל היבש (לא בקערה).
  7) במידה ואתם תופסים אותו עושה פיפי – לא לכעוס עליו. אם אתם רואים שהוא עומד לעשות או רק התחיל – לקחת אותו החוצה. אפשר לחבר אותו לרצועה נשרכת בכדי שיהיה לכם יותר קל.

  ולסיום, סבלנות, סבלנות, סבלנות. הוא רק בן 3 חודשים..

  בהצלחה,
  אלון

 2. ואיי ממש תודה על התגובה המהירה!!
  לקחנו לו את המיטה הרכה ושמנו לו רק מגבת ועדיין הוא עושה, ננסה להשתמש בטיפים שלך ונקווה שהמצב ישתפר.. המון תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top