יונ 302017
 

שלום,
יש לנו כלבה מעורבת בינונית (10קילו) בת שנה. כשהיתה בת 3 חודשים היתה מתעוררת בלילה ומבקשת לצאת לחצר לעשות פיפי. לאחר כמה חודשים הפסיקה עם ההרגל ומראה שליטה מלאה בצרכים במהלך היום (יוצאת פעמיים ביום לטיול ארוך בחוץ ובשאר הזמן יוצאת לגינה בבית)

בערב ממש לפני שאנחנו הולכים לישון אנחנו מוצאים אותה לגינה, לפעמים היא עושה פיפי ולפעמים לא. שמנו לב שבחודשיים האחרונים היא מתעוררת באמצע הלילה עושה פיפי במיטה שלה או על השמיכה לייד מלקקת את השתן וחוזרת לישון.

איך אפשר להפסיק עם ההרגל המוזר הזה?

תודה!

לירון

  3 Responses to “כלבה שהחלה לעשות פיפי בלילה במיטה”

 1. לירון,
  דבר ראשון יש לקחת אותה לבדיקה רפואית על מנת לשלול בעייה רפואית שגורמת לבריחת שטן לא רצונית. במידה וזה לא רפואי, הייתי מצלם אותה בלילה בוידאו על מנת לקבל קצת יותר אינפורמציה מתי זה קורה, מה היא עושה קודם וכו'.
  בהצלחה,
  אלון

 2. תודה אלון על התגובה המהירה.
  נתייעץ עם הוטרינר, למרות שלא נראה נראה לי שזאת בעיה רפואית מכוון שבמהלך היום אין לה בעיה להתאפק.
  במהלך הלילה לפני ההרטבה היא מתעוררת, ״חופרת״ במיטה או בשמיכה לייד ואז משתינה ומלקקת את השתן. אין שעה קבועה להרגל הזה וכל לילה זה משתנה. לפעמים (לדוגמא אתמול) הוצאתי אותה לחצר ממש לפני השינה, היא עשתה פיפי ואז כיבינו אורות וניסינו לישון. שמענו אותה מלקקת נוזל אז הדלקנו את האור וראינו שהיא שוב עשתה פיפי (5 דקות אחרי שהיא עשתה בחוץ…)

 3. אכן עושה רושם של בעייה התנהגותית. על פניו זה נראה שמשהו מלחיץ אותה שגורם להתנהגות. הליקוק של השטן נעשה על מנת "לנקות". חשוב מאוד לא לכעוס עליה כי זה רק יגביר את הלחץ. ממליץ לכם להזמין איש מקצוע על מנת לראות אתכם ואת הכלבה בביתכם על מנת לנסות לאבחן את הבעייה ולהציע לכם מה לעשות. אשמח להמליץ לכם על מישהו באזור מגורכם במידה ותהיו מעונינים.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)