3 תגובות

 1. אלון גלעד
  ינואר 11, 2012

  צוף,

  על פניו נראה שהכלבה לא נחשפה לסביבה עירונית, לפחות לא בתקופות הקריטיות להתפתחותה (ראה מאמר). עצה ראשונה שלי זה שתתקשר לתנו לחיות לחיות שמהם אימצת את הכלבה ותתיעץ איתם. בדרך כלל הם משדכים בצורה טובה בין משפחה מאמצת לכלב אך ייתכן והם לא מודעים למצבה. לעצם העיניין – החשיפה צריכה להיות בהדרגה, סבלנות והתחשבות (אך לא רחמנות).  קח בחשבון שמעבר לפחד שלה מהסביבה העירונית היא גם עדיין לא מכירה אתכם ולא נותנת בכם אמון מלא. השלב הראשון הוא לרכוש את אמונה ושהיא תסמוך עליכם. ברגע שזה יגיע אתם צריכים לנצל את האמון שהיא נותנת בכם על מנת לתת לה ביטחון. הביטחון שלה יגיע מכם ואתם צריכים להיות אסרטיביים אבל יחד עם זאת לא לדרוש ממנה יותר מדי. כלבה כזאת היה כדאי לחשוף באופן הדרגתי ולא לעשות לה שינוי כל כך חד מהיום למחר. שוב, הייתי ממליץ לכם להרים טלפון לתנו לחיות לחיות ולהתיעץ איתם.

  כל הכבוד על האימוץ, ובהצלחה,

  אלון

  הגב

  • חן
   נובמבר 27, 2017

   היי אלון, קראתי את השאלה וחלק ממה שנכתב מתחבר אליי, לבוסים שלי יש כלבה , רועה קווקזית,שאומצה על ידם לפני כשנתיים, אנחנו לא יודעים את הגיל הספציפי שלה מכיוון שכל אחד אמר משהו אחר אבל היא בטווח של בין 10-12
   היא שוקלת בערך 70 קילו, היא נורא אוהבת את הבית היא הייתה עולה במדרגות ויורדת אותם לטיולים והיא מקבלת את היחס הכי טוב שאפשר, ופתאום היא החלה לסרב לעלות במדרגות בכל תוקף , נערכו בדיקות כלליות והכל יצא תקין, בדיקות דם וכדו' נעשה ניסוי אפילו להקל באמצעות שככי כאבים, רידמיל 100 פעמיים ביום ועדיין הכלבה מסרבת לעלות את המדרגות, הכלבה פשוט מסכימה לעלות לאוטו ולהירדם שם, מה זה יכול להיות?
   תודה רבה !

   הגב

   • אלון גלעד
    נובמבר 27, 2017

    חן,
    בכל זאת נראה לי משהו שקשור לבריאות, בדקו ראייה ?
    כמובן שיכול להיות גם משהו מנטלי שהתחיל בגלל הגיל (כמו שקורה לאנשים), קשה מאוד לדעת.
    אם הקושי רק בעלייה ולא בירידה והיא גם כבדה – כדאי אולי לקבל חוות דעת נוספת מוטרינר.
    הייתי מנסה מדרגות מחוץ לבית, מתחיל במקום שיש 2 או 3 מדרגות ומנסה. ואז לעלות בהדרגה. פשוט ניסוי ותהיה על מנת לראות מה הבעייה.
    בהצלחה,
    אלון

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזור להתחלה
אתר מותאם לנייד אתר האינטרנט