יונ 012015
 

שלום,

אימצנו לפני כחודש גור האסקי מעורב (עם גולדן ולברדור), כיום בן 3 חודשים כמעט.
רב הזמן מאד ידידותי, נושך ככל גור ואומרים לו לא ונותנים לו צעצוע.. אבל לפעמים תוך כדי משחק לרב עם הילדה (בת 7) הוא נוהם חושף שיניים וגם מנסה לנשוך יותר בחוזקה… גם במקרה הזה אומרים לו לא בתקיפות אבל זה די מפחיד.. הציעו לי להשפריץ עליו מעט
מים כהרתעה.. זה יעיל? מה דעתך?

תודה!

ליאורה

  3 Responses to “גור נוהם ונושך”

 1. ליאורה,
  אם ראית פעם גורים (או כלבים) משחקים, הרבה פעמים הם נוהמים/חושפים שיניים תוך כדי המשחק. כך שייתכן וזה כמשחק וייתכן שזה תגובה תוקפנית למשהו שהילדה עשתה או ניסתה לקחת. בכל מקרה אני לא ממליץ להשתמש בענישה כלשהיא כיון שהיא עשויוה להחריף את הבעיה וגם יש לה תופעות לוואי לא רצויות במיוחד כשהמדובר בגור. ההמלצה שלי: להפסיק את המשחק ולנתק מגע כל פעם שהוא נושך/נוהם ומצד שני מאוד לעודד אותו לנשוך אביזרי משחק (חבל/בד/פאפי רול). במידה ואתם לא בטוחים – ממליץ להשמין איש מקצוע שידריך אתכם. זה הזמן ללמד אותו "נימוסים והליכות" ולא כדאי לדחות.
  בהצלחה,
  אלון

 2. אלוi שלום,
  יש לי גורה בת 11 שבועות וכלב בן 14. הגורה לא מפסקיה לקפוץ על הכלב המבוגר. אומרים לה לא, מסיחים את דעתה עם צעצוע. היא בכל זאת כל הזמן חוזרת אליו. ברגע שאני נוהמת קלות עליה היא מפסיקה מיד. וזו השאלה. מותר לנהום על גורים?
  תודה
  ג'ודי

 3. ג'ודי,
  מותר לנהום על גורים אבל במקרה הזה עדיף שהכלבה תעשה זאת ולא אתם בכדי שהם יוכלו להתנהל ללא השגחה שלכם. במידה והכלבה לא מגיבה ונראה לכם שהיא אומללה – הפרידו אותם כשהם נשארים לבד.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin