3 תגובות

 1. אלון גלעד
  נובמבר 4, 2011

  ג'ני,

  אתם צריכים להיות אסרטיביים ולא לוותר לו. עדיף לא לקחת אותו על הידיים אלא לקחת אותו עם רצועה. גם אם הוא מתנגד ולא רוצה – לא לוותר. כמובן שלא להשתמש בכוח מופרז, פשוט למשוך משיכות חדות וקצרות ולא "לגרור" אותו. תשתדלו ללכת באותו מסלול כל יום. אל תנסו לפתות אותו בעזרת צ'ופרים אלא תישתדלו להפוך לו את הטיול לחוויה כיפית. לדוגמא תשחקו איתו, תלמדו אותו דברים, תצ'פרו אותו (לא על מנת למשוך אותו לטיול אלא כשהוא כבר בטיול והולך איתכם). יש חשיבות רבה מאוד לאחידות ולעיקביות שלכם. במידה ולא תוותרו וכול בני המשפחה יפעלו בצורה זהה אתם תיראו שההתנהגות תשתנה. דבר נוסף תנסו לחשוב מה מפחיד אותו בטיול. במידה וזה כלבים אחרים – חשוב מאוד לחשוף אותו הרבה לכלבים אחרים, במיוחד גורים. במידה וזה מכוניות/אופטובוסים או רעשים מסוימים – תתחילו באזורים יותר שקטים ומוגנים ולאט לאט תגדילו את תחום הטיול. באופו כללי ברגע שהוא ירגיש בנוח במסלול הטיול הקבוע – תתחילו להרחיב ולהגדיל אותו על מנת שהוא יקבל ביטחון. במידה ואתם מבצעים את ההוראות ואין התקדמות או שינוי – אל תחכו ותיפנו לעזרה מיקצועית.
  שיהיו טיולים מהנים לכם ולגור,
  בהצלחה,

  אלון

  הגב

 2. ג'ני
  נובמבר 4, 2011

  תודה על התשובה,
  הבעיה שהוא לא מפחד ממשהו מסויים, אין לו בעיה ספציפית עם כלבים או מכוניות. ברגע שהוא נמצא בחוץ קשה לו להתרכז במשחק, הוא לא יוצר קשר עין בשביל לשחק, לא מגיב לבשר, לא מרחרח, רק מושך הביתה… יש לו רגעים של "צלילות" בהם הוא מתעניין בסביבה, ואז בבת אחת הוא נעלם. איך במצב כזה אפשר להחזיר לו את הריכוז?
  ג'ני

  הגב

 3. אלון גלעד
  נובמבר 5, 2011

  ג'ני,

  משהן מלחיץ אותו, אתם לא יודעים מה. הוא חייב לקבל ביטחון. את הביטחון הוא יקבל קודם כל מכם. ברגע שאתם תהיו מאוד אסרטיביים ובטוחים בעצמכם זה יעזור לו להתגבר על מה שמפחיד אותו. רחמנות (בכל ובמגע) רק תעודד אותו בהתנהגות הזו. הוא צריך להבין שאין אפשרות שהוא לא יצא החוצה ומצד שני לנסות לחבר לו את היציאה עם חוויות חיוביות. אם תאמינו ותפעלו בהתאם למה שכתבתי – כל הסיכויים שזה יילך וישתפר.

  בהצלחה,

  אלון

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזור להתחלה
אתר מותאם לנייד אתר האינטרנט