3 תגובות

 1. אלון גלעד
  פברואר 3, 2013

  תומר,

  לא ציינת את גילה וההיסטוריה שלה. ככלל, ככל שהגור יותר צעיר הסיכויים להעלות את ביטחונו העצמי גדולים יותר. העובדה שגם ממך היא פחדה והיום היא בסדר אומרת שהיא יכולה להשתנות. מה שאתה צריך לעשות זה מצד אחד לא לוותר לה ומצד שני לחזק אותה המון על כל צעד קטן בכיוון הנכון. ייתכן שהרצועה עצמה מפחידה אותה, לכן הייתי מתחיל בהרגלה לרצועה וזאת בתוך הבית והגינה. פשוט לקשר לה את החגורה למשהו טוב ולא מאיים. לדוגמא מתן צ'ופר, משחק וכ'ו כל פעם שאתה שם לה את הרצועה. במקביל אתה יכול להתחיל להוציא אותה החוצה, אפילו על הידיים. חשוב מאוד לחשוף אותה כמה שיותר לעולם האורבני שמסביב. ברגע שהיא כבר לא נלחצת מהרצועה תתחיל להוציא אותה החוצה. היציאות בהתחלה צריכות להיות בסביבת הבית ותשתדל לעשות אותו מסלול כל פעם. במידה והיא מתישבת ולא רוצה לצאת – משיכה קלה ועידוד רב (צ'ופרים ו"כלבה טובה") על כל תזוזה לכיוון הנכון. חשוב לא לוותר לה מצד אחד ומצד שני לעשות את זה ממש בהדרגה. במידה וזה נראה לך תאורטי מדי – ממליץ להזמין מאלף מקצועי לאיבחון + הדרכה אחד על אחד.

  ולסיום – כל הכבוד על האימוץ והאיכפתיות. בהצלחה,

  אלון

  הגב

 2. תומר
  פברואר 11, 2013

  היא בת שלושה חודשים וגדלה במושב רחוק מקרבת אנשים וגם הפרדתי אותה מהורייה ואחייה היום היאכבר יוצאת איתי קצת יותר רק שעדיין ממש מפחדת מאנשים זרים ומכלבים שהיא רואה שרים או כלבים כולה מתקפלת מתיישבת בפחד אם זנב מכונס האם התופעה הזאת כן תעבור ? היא מקבלת המון יחס ואהבה ממני זה יחלוף אם הזמן לדעתך???

  הגב

 3. אלון גלעד
  פברואר 11, 2013

  תומר,
  התופעה לא תעבור אם לא תעודד כמה שיותר מפגשים עם אנשים וכלבים. כמובן הכל בהדרגה. לגבי כלבים – אם אתה מכיר חבר אן שכן עם גור/ה, הייתי מנסה להפגיש ביניהם. ממליץ להתחיל עם מפגשים קבועים עם גור או כלב צעיר וידידותי על מנת לשפר לה את התיקשורת הכלבית. ברור שהיא לא עברה חשיפה כמו שצריך ולכן כל דבר מפחיד אותה. בגיל 3 חודשים יש את כל הסיכויים לשפר את המצב אם כי היא אף פעם לא תהיה כלבה עם המון, המון ביטחון אבל במידה ותעבוד איתה על חשיפה (בהדרגה) כל הסיכויים שההתנהגות שלה תשתפר המון. בהצלחה,

  אלון

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזור להתחלה
אתר מותאם לנייד אתר האינטרנט